Bangkok City Tour & Grand Palace

Bangkok
Bangkok City Tour & Grand Palace
Odjezd: 8:30 hod. & 13:30 hod.Místo odjezdu: Váš hotel v BangkokuDélka výletu: 4 hod.Jazyk: Anglický průvodce Kdy: DenněV ceně: Zpáteční hotelový transfer

Tento výlet zahrnuje tři z nejneobvyklejších buddhistických chrámů v Bangkoku:

– Wat Trimitr se svým neocenitelným zlatým Buddhou, který váží 5 a půl tuny ryzího zlata.

– Wat Pho – nejrozsáhlejší chrám v Bangkoku, který ukrývá kolosálního ležícího Buddhu a chedi králů.

– Grand Palace byl sídlem nejen krále a jeho dvorstva, ale i celé státní správy. Thajská architektura je zářivá, ačkoliv naleznete i některé evropské vzory. Oslňující efekt tvoří brilantně barvené, zlacené a zdobené složité detaily. Palác sloužil jako oficiální rezidence králů Thajska od 18. do poloviny 20. století. Nejznámější stavbou z paláce je Wat Phra Kaew (Chrám smaragdového Buddhy), který je považován za nejposvátnější buddhistický chrám v Thajsku. Stavba chrámu začala, když se do Bangkoku z Thonburi přestěhoval v roce 1785 král Rama. Na rozdíl od jiných thajských chrámů tento neobsahuje obytné prostory pro mnichy, spíše má pouze bohatě zdobené posvátné budovy, sochy a pagody. Hlavní budova chrámu je ústřední a je v ní umístěn Smaragdový Buddha. I když je pouze 17 cm vysoký a vytesán do kusu nefritu, je nejvíce ctěným Buddhou v celém Thajsku. V areálu je několik paláců, které slouží různým příležitostem. Je zde Pohřební palác, Recepční Palace, Throne Hall, Coronation Hall a Royal Guest House. Většinu hal a paláců lze vidět pouze z venku, ale exteriéry jsou podmanivé a potěší.

Poznámka: Celý Grand Palace je při zvláštních královských obřadech a při návštěvě hlavy státu uzavřen. Ostatní stavby (například Throne Hall aj.) jsou uzavřeny každou sobotu a v neděli a svátky, dále také při zvláštních obřadech a buddhistických svátcích. Kalendář pro návštěvu paláce naleznete zde: http://www.brh.thaigov.net/information/Buket%20Data/2014/2014_11/2014_11_24/S147_12112014/S147_12112014-EN.pdf

Ceník

1 osoba2 a více osobDítě 2-11 letKdyMin. osob
Soukromý výlet3 840 Kč3 072 Kč2 976 Kčdenně1
Skupinový výlet-2 736 Kč2 669 Kčdenně2
  • Děti 0 – 1.99 let zdarma
  • Cena za dítě lze aplikovat, pouze pokud výlet zakoupí min. 2 dospělé osoby. K jedné dospělé osobě nelze cenu dítěte využít a bude se aplikovat cena pro dospělou osobu.
  • Min. počet osob značí, kolik osob se musí na výlet minimálně přihlásit, aby ho bylo možné realizovat.
  • Anglicky hovořící průvodce je součástí všech výletů, v případě zájmu a dostupnosti je možné zajistit průvodce hovořícího i v jiném jazyce, např. rusky, německy, francouzsky apod.
  • V případě zájmu, dostupnosti a individuálně lze výlety zajistit i v jiné dny či hodiny, než je uvedeno.

Nepřehlédněte

Platební podmínky:

Po klientovi je vyžadována 100% úhrada za závazně rezervovaný výlet předem, a to do 7 dní od závazné rezervace výletu, minimálně však 45 dní před jeho nastoupením. Je-li výlet rezervován v době kratší jak 45 dní před jeho nastoupením, částka je splatná okamžitě.

Storno podmínky:

Při jakémkoliv zrušení závazně rezervovaného výletu je vyžadován 100% storno poplatek z celkové ceny objednaných služeb (ceny výletu).

.