Chiang Mai City & Temples

Chiang Mai
Chiang Mai City & Temples
Odjezd: 8:30 & 13:30 hod.Místo odjezdu: Váš hotel ve městě Chiang MaiDélka výletu: 3,5 hod.Jazyk: Anglický průvodce (v případě zájmu lze zajistit německého, francouzského či ruského průvodce)Kdy: DenněV ceně: Zpáteční hotelový transfer

Během tohoto výletu navštívíte buddhistické chrámy v Chiang Mai a uvidíte směs architektonických stylů, které odrážejí pestré dědictví severního Thajska. Na chrámech byly použity prvky z Lanna Thai, Barmy, Srí Lanky či Mon. Složité výrobky ze dřeva a hadí ochránci schodiště Naga odráží úctu k buddhistickému náboženství. Zlacené deštníky, strážci z příběhů Ramayana a stúpy zdobené bohy dodávající lepší celkový efekt. Ke dnešnímu dni je v Chiang Mai a jeho okolí postaveno kolem 300 chrámů. Během tohoto půldenního výletu navštívíte největší trh s čerstvým ovocem Chiang Mai (Waroros market) a tyto chrámy:

  • Wat Phra Singh: Velká chedi byla postavena v roce 1345 králem Pha Yu k připomínce jeho otce krále Kam Fu. Jsou zde úložiště pro svatá psaní navržená tak, aby byla chráněna. Štukem pokrytý kámen chrání tato psaní proti dešti, záplavám a různým škůdcům.
  • Wat Chedi Luang: Tento chrám byl původně postaven v roce 1401 na rozkaz krále Saeng Muang Ma. V roce 1454 vládnoucí král Tilo-Garaj zvětšil Chedi do výšky 86 metrů. Po zemětřesení v roce 1545 ulehla tato chedi do trosek až do roku 1991, kdy došlo k její rekonstrukci v ceně několika milionů bahtů.
  • Wat Chiang Man je nejstarší chrám ve městě Chiang Mai. Údajně zde žil král Mengrai mezitím co se stavělo město Chiang Mai. Chrám je zakotven v Wat Suan Dok postaven v roce 1383. Chrám byl postaven v zahradách Lanna královské rezidence. Řady menších bílých chedí obsahovat popel královské rodiny Chiang Mai.

Nepřehlédněte

Platební podmínky:

Po klientovi je vyžadována 100% úhrada za závazně rezervovaný výlet předem, a to do 7 dní od závazné rezervace výletu, minimálně však 45 dní před jeho nastoupením. Je-li výlet rezervován v době kratší jak 45 dní před jeho nastoupením, částka je splatná okamžitě.

Storno podmínky:

Při jakémkoliv zrušení závazně rezervovaného výletu je vyžadován 100% storno poplatek z celkové ceny objednaných služeb (ceny výletu).

.