Ztracená města Lanna (Wiang Kum Kam, Lamphun a Wiang Takan)

Chiang Mai
Ztracená města Lanna (Wiang Kum Kam, Lamphun a Wiang Takan)
Odjezd: 8:30 hod.Místo odjezdu: Váš hotel ve městě Chiang MaiDélka výletu: 8-9 hod.Jazyk: Anglický průvodce (v případě zájmu lze zajistit německého, francouzského či ruského průvodce)Kdy: DenněStrava: ObědV ceně: Zpáteční hotelový transfer, oběd

Během tohoto výletu navštívíte zříceniny dvou starověkých měst, každé s jeho vlastním příběhem, slávou a pádem. Navštívíte město Lamphun, bývalé hlavní město království Haripunchai a užijete si nádhernou venkovskou krajinu podél řeky Ping. Tento výlet je vhodný pro milovníky historie a atecheologie. Navštívíte Wiang Kum Kam, Lamphun a Wiang Takan, tři starobylá města. Wiang Kum Kam je „podzemní“ město, které je stále hloubeno. Lamphun předcházelo městu Chiang Mai několik set let a Wiang Takan je ještě starší než starobylé město Lamphun. První zastávka z hotelu je zřícenina Wiang Kum Kam, která je jen kousek od Chiang Mai. Zde se projedete vozíkem taženém koňmi a navštívíte nejzajímavější stavby tohoto „podzemního“ města. Wiang Kum Kam bylo založen v roce 1248 králem Mengrai, vládcem Chiang Rai. Zvolená lokalita, v těsné blízkosti řeky Ping nebyla dobrá. Město bylo náchylné k povodním a bylo opuštěno asi před 300 lety. V polovině osmdesátých let byly nově objeveny ruiny tohoto města a The Arts Department Fine začalo čištěním a obnovou těchto ruin. Dále pojedete do Lamphunu, nepojedete po rušné silnici, ale po vyhlídkové trase, kde si můžete užívat krásné okolí kolem řeky Ping, která způsobila zmatek ve Wiang Kum Kam. V Lamphunu pojedete podél starých městských hradeb a navštívíte Wat Haripunchai. Vychutnáte si zde oběd v místní restauraci „Khao Soi“, kousek od chrámu. Po obědě budete pokračovat k Wiang Takan, dalšímu ztracenému městu Lanna. Wiang Takan je zřídka navštěvován turisty a s největší pravděpodobností bude mít toto nádherné místo sami pro sebe. Zde exkurze končí a pojedete zpět do hotelu v Chiang Mai. Pokud to čas dovolí, zastavíte se ve vesnici Ban Tawai, která je známá pro svou ruční výrobu.

Nepřehlédněte

Platební podmínky:

Po klientovi je vyžadována 100% úhrada za závazně rezervovaný výlet předem, a to do 7 dní od závazné rezervace výletu, minimálně však 45 dní před jeho nastoupením. Je-li výlet rezervován v době kratší jak 45 dní před jeho nastoupením, částka je splatná okamžitě.

Storno podmínky:

Při jakémkoliv zrušení závazně rezervovaného výletu je vyžadován 100% storno poplatek z celkové ceny objednaných služeb (ceny výletu).

.